Studio Krasovhledy - grafické a fotografické služby, prodejní a výstavní galerie.
 

HUDEBNÍ PROJEKTY

MIXTÉRIUM

 
 

MIXTÉRIUM je brněnská skupina hrající v klasickém rockovém složení písničky s českými texty, díky nimž svůj styl nazývají spirit rock nebo spirit beat. Ale nebojte se, nejde o žádnou náboženskou hudbu - v písních se prosazuje až punková energie a velkou část textů okupují témata vztahů - nejen mezi lidmi, ale i k sobě samému, svému vědomí a také k tomu, co nás přesahuje.


Bio

V půlce devadesátých let jsem z aktivní muziky („Emajemá“, „Pavel Fajt a Pluto“) po úraze vypadl a musel jsem se věnovat přežití, což se povedlo. Ale postupně se mi začaly kupit v hlavě a po papírech nové texty a melodie, jenže kapitola s kytarou a mikrofonem byla uzavřena, tak jsem je nechával ležet a místo toho se vrhl na alikvotní hudbu – s tibetskými mísami, činely, bubny, didgeridoo…i ten „uvei“ zpěv se postupně ve zničeném hrdle objevil - až z toho vznikla spousta koncertů s kapelou „Roman Ravin a Swayambhu“. Textů nebylo třeba, jen uvolněného soustředění na sílu zvuku. Jenže… texty se nedaly odbýt a stále se podbízely k přebrušování a vylepšování a také si začaly přivolávat své vlastní melodie a rytmy…. Prostě to byly písničky, které se vzpouzely být jen zapsanými verši na papíře. Také se znovu skamarádily s mými pozapomenutými oblíbenci - texty Williama Blakea - a co víc - začaly se chtít realizovat! Uf! Jak jsem byl bláhový…. Nejprve si vynutily oprášení kytary, pak už jim nestačil zpěv jen tak do vzduchu a chtěly mikrofón s aparátem a nakonec prý, že to je slabota a že jedině další muzikanti tomu dají tu správnou šťávu.

Tak jsme s kamarádem - basistou ze staré „Emy“ – Martinem Dufkem („Dusche“, "After Shower"), sháněli další členy do kapely. První partička se nakonec ustálila na přelomu 2007/2008 pod názvem Dreamfluence a byla celkem nadějná, jenže ještě před prvním koncertem nám někdo kompletně vybílil zkušebnu, tak jsme se rozpadli. Následovalo pár let marných pokusů, přičemž dvě formace - DREAMFLUENCE a RELIXÍR - to dotáhly alespoň k prvnímu koncertu, po kterém se pod náporem jiných projektů svých členů opět rozpadly. Klasika.

Přelom roku 2013/2014 snad přinesl přelom i do snažení o vytvoření funkční kapely, neboť jsme se sešli čtyři muzikanti v klasickém složení (bicí, basa a kytary) a pomalu, ale jistě se pod novým názvem MIXTÉRIUM připravujeme na své první koncerty.

Roman


MIXTÉRIUM hraje ve složení:
Jan Tomanec  -  bicí
Martin Flekna  -  baskytara
Petr Píchal  -  kytara
Roman Ravin  -  zpěv, kytara

Kontakty:
Tel.: 606 238 303
Mail: mixterium@seznam.cz


Profil kapely na www.bandzone.cz