Studio Krasovhledy - grafické a fotografické služby, prodejní a výstavní galerie.
 

HUDEBNÍ PROJEKTY

Roman Ravin & SWAYAMBHU

 
 

Kapela "Roman Ravin a Swayambhu" vychází z dlouholetého zájmu o alikvótní, šamanskou a meditační hudbu a působení zvuku na vědomí a dnes hraje něco jako spirit-etno ovlivněné šamanskými technikami z celého světa.


"Roman Ravin a Swayambhu" - bio:

Kapelu založil Roman Ravin a Mirka Moksha v roce 1999. Postupně vykrystalizovala z přátelských jam sessionů s etnickými nástroji - tzv. vibračních večírků v rámci aktivit galerie Křišťálový kabinet. Název Swayambhu vystihuje způsob vzniku kapely i její hudby, neboť vyjadřuje ve starém védském jazyce "posvěcené místo, věc či shromáždění, vzniklé samo od sebe ". V roce 2001 se ozvala severočeská skupina se stejným názvem - Swayambu, která sice hraje jinou hudbu, ale od té doby raději používáme nynější rozšířený název "Roman Ravin a Swayambhu", abychom se odlišili a nemátli posluchače obou skupin. Kapela měla v průběhu let různé obsazení, z praktických důvodů hráli ve třech nebo ve čtyřech s občas hostujícím Davidem Synákem z brněnské kapely Čankišou. V roce 2010 se kapela transformovala a ustálila na třech členech, takže hraje ve složení: Roman Ravin, Lukáš Severa a Martin Flekna. V roce 2009 vydala skupina ještě ve starém složení první CD "Kouzlo zvuku" a nyní po dlouhých přípravách chystá druhé album "Cesta zvuku", které zachycuje nový zvuk kapely a obsahuje více písňových opusů s texty.

 
 
 
 


Pozvánka na koncert Swayambhu v Brně:

Roman Ravin & Swayambhu na Leitnerce

Úterý 26. dubna 2016 v 19:30

Klub Leitnerova
Leitnerova 2, Brno


Kapela "Roman Ravin a Swayambhu" letos poprvé vystoupí v Brně na samostatném koncertu v úterý 26. dubna v klubu Leitnerka.

Skupina používá spoustu alikvotních nástrojů (tibetské mísy, didgeridoo, vodní buben, dračinely a další...) a hraje šamanské etno s prvky podporujícími meditaci. Vydala už 2 CD (Kouzlo zvuku 2009 a Cesta zvuku 2015) a na svém koncertě na Leitnerce nabídne i bonus v podobě nového projektu, ve kterém Ondřej Vala a Roman Ravin propojují zvuk spacedrumů s hlasem a dalšími nástroji. Zvukovou improvizaci okoření poetické texty Romana Ravina.


Swayambhu - koncert 19. 2. 2015, Klub Leitnerova, Brno

Swayambhu na Bandzone

Roman Ravin & Swayambhu na Facebooku


Klub Leitnerova


 
 

Roman Ravin & Swayambhu
vydali nové CD Cesta zvuku!

V posledních čtyřech letech se v programu kapely v novém složení nastřádaly také nové skladby, které jsou shrnuty na CD "Cesta zvuku". Toto v pořadí druhé CD obsahuje poprvé i větší počet skladeb s texty, poeticky reflektujícími fenomény vědomí, prostoru a rovnováhy, meditaci i další možnosti naší mysli. Zájemci se nemusejí obávat, že by šlo výhradně o pomalou meditační hudbu - naopak žánrový rozsah je poměrně dost široký, takže se tu objeví i náznaky blues, reggae, folklóru či etna.

Skupina Roman Ravin a Swayambhu hraje na CD "Cesta zvuku" ve složení:
Roman Ravin, Lukáš Severa a Martin Flekna.

Hudba: Roman Ravin & Swayambhu
Texty: Roman Ravin, Garab Dordže
Cover design: Mirka Moksha & Roman Ravin
Hudební dramaturgie a produkce: Roman Ravin
Nahráno ve studiu Krasovhledy
Technická spolupráce: Martin Dufek

Celková délka CD: 67 minut 11 sekund

Kontakty: www.krasovhledy.cz
+420 606 238 303, +420 728 119 133

© Studio Krasovhledy 2015

Cena CD: 185,- Kč

 
 
Pozvánka na koncert Swayambhu v Brně:

Roman Ravin & Swayambhu na Leitnerce

Čtvrtek 19. února 2015 v 19:30

Klub Leitnerova
Leitnerova 2, Brno


19. února vystoupí v klubu na Leitnerce brněnská skupina "Roman Ravin a Swayambhu". V den koncertu nastává novoluní a zároveň začíná tibetský i čínský nový rok. Podle tradice je to příhodný okamžik začít něco nového, proto si jej kapela zvolila i ke křtu svého nového CD.

Kapela "Roman Ravin a Swayambhu" vychází z dlouholetého zájmu o alikvótní, šamanskou a meditační hudbu a působení zvuku na vědomí a dnes hraje něco jako spirit-etno ovlivněné šamanskými technikami z celého světa. Používá původní etnické nástroje jako jsou tibetské mísy, didgeridoo, djembe, tingša a další ve spojení s moderními nástroji - například s baskytarou.

V Brně vystoupí poprvé po čtyřech letech, během nichž se v programu nastřádaly nové skladby, které jsou shrnuty na novém CD "Cesta zvuku". Toto v pořadí druhé CD kapely obsahuje poprvé i větší počet skladeb s texty, poeticky reflektujícími fenomény vědomí, prostoru a rovnováhy, meditaci i další možnosti naší mysli. Zájemci se nemusejí obávat, že by šlo výhradně o pomalou meditační hudbu - naopak žánrový rozsah je poměrně dost široký, takže se tu objeví i náznaky blues, reggae, folklóru či etna.


Swayambhu - koncert 19. 2. 2015, Klub Leitnerova, Brno

Swayambhu na Bandzone

Roman Ravin & Swayambhu na Facebooku


Klub Leitnerova


 
 
Pozvánka na koncert Swayambhu v Praze:

Roman Ravin & Swayambhu na Mezi ploty

Sobota 4. října 2014 ve 12:00

Festival Mezi ploty, Praha


Po letech do Prahy zavítá Roman Ravin & Swayambhu, aby podpořili myšlenku bohnického festivalu Mezi ploty. Kapela "Roman Ravin a Swayambhu" vychází z dlouholetého zájmu o alikvótní, šamanskou a meditační hudbu a působení zvuku na vědomí a dnes hraje něco jako spirit-etno ovlivněné šamanskými technikami z celého světa.

Letos oslaví 15 let od svého vzniku. Současný program "Cesta zvuku" obsahuje proti dřívějšku vícero skladeb s texty.


Pozvánka na festival Mezi plotyProgram celého festivalu najdete na www.meziploty.cz


Swayambhu na Facebooku

 
 

Roman Ravin v pořadu Jiřiny Bohdalové na ČT:
Podívat se můžete v archivu ČT - zde


Krátký dokument tišnovské televize o koncertu,
na kterém se natáčelo CD "Kouzlo zvuku" skupiny Roman Ravin & Swayambhu:Chcete-li vidět tento dokument ve větším formátu, můžete si jej prohlédnout přímo na YouTube - zde.


 
 

Roman Ravin & Swayambhu
vyšlo na CD!

Křišťálový kabinet a Studio Krasovhledy vydalo první CD skupiny Roman Ravin & Swayambhu pod názvem Kouzlo zvuku. Jde o sestřih koncertu, který skupina odehrála v listopadu 2008 v Tišnově. Pro větší komfort posluchačů je obvyklý koncertní monolit rozdělen do 17 tracků, v nichž zazní tibetské mísy, alikvotní zpěv, bubny, gongy, zvonky, tingša, dračinely, didgeridoo, šengy, brumle…
Z bookletu se posluchači mohou také poprvé seznámit s asociativními názvy jednotlivých pasáží, které na koncertech většinou zůstávají utajeny jako interní dramaturgické názvy částí celkové skladby a které jsou původně určené pouze pro inspiraci a lepší orientaci hráčů skupiny v tomto improvizovaném hudebním útvaru.
Skupina Roman Ravin a Swayambhu hraje na CD "Kouzlo zvuku" ve složení: Roman Ravin, Mirka Moksha, Martin Kubát a Lukáš Severa.

Zvuk a záznam koncertu v Tišnově: Zbyněk Kříž
Střih, mix a mastering: Roman Ravin (Studio Krasovhledy)
Cover design: Mirka Moksha & Roman Ravin (Studio Krasovhledy)

© Křišťálový kabinet

Kontakt: www.kristalovykabinet.unas.cz, www.krasovhledy.cz
+420 606 238 303, +420 728 119 133

Cena CD: 185,- Kč